Nasnaga PaperBook Rethinking – ідеї незвичних видань

  Ідеї для книговидавців

 • Фрагментована книга
 • Спарена книга
 • Книга-картина
 • …та інші ідеї

 

Nasnaga PaperBook Rethinking це результати креативної сесії, мета якої – генерація нових ідей, пов’язанних з видавництвом паперових книг. Всі ідеї пропонуються як відкриті інновації (Open Innovation concept).

 

Стрімко зростає популярність електронних книг та електронних текстів. Ринок паперових книг постійно скорочується. Для збереження зацікавленості читачів необхідні нові цікаві рішення. Такі рішення пропонує Інноваційний пропозитаріум Nasnaga.

 

Ідеї форматів

FragmentedBook (фрагментована книга)

Видання, що складається з набору окремих зошитів, скріплених на швидкозшивачі або іншим способом під спільною обкладинкою. Найближчою аналогією є видання видавництва De Agostini, яке продає кожний зошит окремо, але в даному випадку пропонується продавати укомплектований набор зошитів.

Переваги такого видання

Кожний зошит можна вийняти та використовувати окремо. Це зручно, наприклад, для таких випадків:

 • якщо видання є путівником і кожний зошит присвячений окремому маршруту або певній території – тоді читач/турист може взяти з собою у мандрівку тільки ті зошити, які йому стануть у нагоді (за заздалегідь спланованим маршрутом)
 • для щоденного читання у транспорті – не треба брати з собою цілу книжку, а лише один або декілька зошитів
 • для видання короткої прози або поезій – кожне оповідання (новела) або цикл віршів (певного року або тематики) друкується в окремому зошиті
 • для родинного читання – коли перший зошит твору прочитаний одним членом родини, інший може починати читання того ж твору (і так по черзі)

Для захисту зошитів можна пропонувати спеціальні жорсткі та/або гнучкі папки-обкладинки (пластикові або з іншого матеріалу). Такі папки можуть бути стильними аксесуарами.

 

TwinsBook (спарена книга)

Книжковий блок, який можна фізично розділити на дві однакові частини (фактично це дві однакові книжки, але скріплені в один книжковий блок; продаватимуться вони лише у комплекті). Ідея інспірована сучасною маркетинговою моделлю 1-for-1. Одну частину книги покупець залишає собі, а другу частину (аналогічну за змістом) може відправити на благодійні цілі або комусь подарувати. Для певних кіл читачів таке рішення може мати перевагу з економічної точки зору (наприклад, для студентів), адже вартість спареної книги нижче, ніж двох окремих книг.

 

UnitedBook

Збірка творів різних авторів, фінансування якої здійснюється за рахунок самих авторів. Чим більше авторів, тим менше сума внеску для кожного з авторів.

У разі отримання прибутку він розподіляється пропорційно до внесків, зроблених на етапі підготовки видання до друку.

 

CanvasBook (книга-картина)

Книжка, в якої на задній стороні палітурки розміщено якісну ілюстрацію (репродукцію картини або художню світлину) в стилізованій рамці.

Після того, як книжка прочитана, її можна підвісити на стіну як декоративний елемент (у орієнтації Landscape). Для цього може бути передбачене спеціальне скріплення (наприклад, ляссе з двох сторін корінця книги, які зав’язується разом і послуговують мотузкою для підвішування книги-картини).

Будь-якого моменту книжку можна зняти зі стіни та використовувати за основним призначенням.

 

MetroBook (книга для транспорту)

Книга для зручності читання в громадському транспорті. Головна особливість – спіральне кріплення книжкового блоку.

Таку книжку читати зручніше, тому що:

 • легше тримати одною рукою (наприклад, стоячи у метро, коли треба другою рукою за щось триматися)
 • книжка не намагається захлопнутися (як при звичних способах кріплення)
 • не потребує закладки, якщо залишати книжковий блок на тій сторінці, де треба починати читати наступного разу

Може комплектуватися захисним футляром (можливо картонним, але краще з синтетичного водостійкого матеріалу).

 

Маркетингові ідеї

Happy New Book

Спільний проект з кондитерськими компаніями, які будуть вкладати невеликі дитячі книжечки у новорічні подарункові набори. Оскільки кількість новорічних наборів велика, то буде великим й наклад книжечок, тому вартість однієї книжечки буде досить прийнятною і незначно впливатиме на кінцеву вартість наборів. А дітлахи будуть раді подарунку, який залишиться в них навіть після того, як закінчаться всі цукерки 🙂

 

BookPlus

Пропозиція видавництвам доповнити свій асортимент брендованими товарами, такими як: фірмові полиці та підставки для книг, закладки, інші аксесуари. Деякі з цих товарів можуть слугувати винагородою для найактивніших покупців.

 

NID 11510-007010 keyword: rebook